12 Kasım, 2012

Japonya'daki Çiçekçiler

Herkese Merhaba,


Uzun bir aradan sonra yine sizlerleyim. Sağlık problemlerim yüzünden bir süreliğine ortadan kayboldum,biliyorum. Bu açıdan üzgünüm. Sizlerle paylaşacak çok şey olduğundan olabildiğince sık yazmaya çalışacağım.

Geçen hafta yılbaşı kartları bakmak için Tennoji İstasyonunun yakınlarındaki bir alışveriş merkezine gitmiştim. Orada gezerken çok hoşuma giden birşeyle karşılaştım. Çiçekçi dükkanı!


Japonlarda hemen hemen herşeyde olduğu gibi, çiçekçilikte de en önce görsellik ve güzellik temaları ile alıcıyla temasa geçmesi büyük önem arz etmektedir.

Tabi ben böylesine güzel bir renk cümbüşünü kaçırmak istemedim doğrusu. Sadece 10 metrekarelik alanda hizmet veren bir çiçekçinin sahip olduğu bu çiçeklerle gözlerim kamaştı adeta.

Burada yetişen çiçeklere baktığımızda, farklı iklimin ve türlerin olduğunu farkettim. Bununla beraber, bazı türlerin de yurtdışından ithal olarak getirtildiğini de öğrendim. Tabi bunlar azımsanacak mesafeler değil ki?

 
O kadar güzellerdi ki, kendimi bu güzelliklerden alıkoyamadım.

 
Ayrıca kendinize ya da sevdiklerinize böyle minik jestler sizde yapabilirsiniz. Bu mini standta gördükleriniz de gerçek çiçeklerden yapılmış arajmanlar. Yakında yılbaşına özel arajmanlar da çıkacaktır eminim. Kırmızı,yeşil,gümüş ve altın sarısı renkleri ile bezenmeye başladı bile dükkanlar!
 
 
 

Hiç yorum yok: